Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Kalle Lohi

Kalle Lohi

Kansanedustajana   01.06.1909 - 05.04.1945

Ammatti / arvo:
maanviljelijä, kunnallisneuvos
Valtioneuvoston jäsenyydet:
  • salkuton ministeri (Tulenheimo) 31.03.1925 - 31.12.1925
  • sosiaaliministeri (Kallio II) 31.12.1925 - 13.12.1926
  • sosiaaliministeri (Sunila) 17.12.1927 - 22.12.1928
  • sosiaaliministeri (Sunila II) 20.10.1932 - 14.12.1932

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV