Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Wilho Louhivuori

Wilho Louhivuori

Kansanedustajana   01.11.1917 - 31.03.1919

Ammatti / arvo:
professori, senaattori, kansleri
Valtioneuvoston jäsenyydet:
  • sosiaalitoimituskunnan päällikkö (Svinhufvud) 27.11.1917 - 27.05.1918
  • sosiaalitoimituskunnan päällikkö (Paasikivi) 27.05.1918 - 29.06.1918

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV