Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Johannes Lundson

Johannes Lundson

Kansanedustajana   01.11.1917–31.03.1919

Ammatti / arvo:
varatuomari, pankinjohtaja
Valtioneuvoston jäsenyydet:
  • valtiovarainministeri (Vennola) 15.08.1919–02.03.1920

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV