Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Mikko Luopajärvi

Mikko Luopajärvi

Kansanedustajana   02.02.1914 - 05.01.1920

Ammatti / arvo:
maanviljelijä
Valtioneuvoston jäsenyydet:
  • salkuton ministeri (Castren K.) 17.04.1919 - 15.08.1919
  • salkuton ministeri (Vennola) 15.08.1919 - 05.01.1920

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV