Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Tilda Löthman-Koponen

Tilda Löthman-Koponen

Kansanedustajana   01.03.1910–31.01.1911, 02.02.1914–03.04.1917, 01.11.1917–31.03.1919, 01.08.1929–20.10.1930, 01.09.1933–05.04.1945

Ammatti / arvo:
kansanopistonjohtaja, talousneuvos

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV