Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Albin Manner

Albin Manner

Kansanedustajana   01.11.1917 - 01.09.1927, 01.08.1929 - 31.08.1933

Ammatti / arvo:
toimitusjohtaja
Valtioneuvoston jäsenyydet:
  • apulaispuolustusministeri (Svinhufvud II) 04.07.1930 - 10.07.1930
  • puolustusministeri (Svinhufvud II) 10.07.1930 - 21.03.1931

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV