Kullervo Manner  
Kansanedustajana  01.03.1910 - 25.09.1918

Nimi: Manner, Kullervo
Ammatti / arvo: sanomalehdentoimittaja
Aiemmat vaalipiirit: Uudenmaan läänin vaalipiiri 01.03.1910 - 03.04.1917
Uudenmaan läänin vaalipiiri 04.04.1917 - 25.09.1918
Aiemmat toimielinjäsenyydet ja tehtävät: Puhemiehistö (Puhemies) 04.04.1917 - 31.10.1917
Suuri valiokunta (Puheenjohtaja) 1917 II - 1917 II
Lakivaliokunta  -
Perustuslakivaliokunta  -
Toimitusvaliokunta  -
Ulkoasiainvaliokunta  -
Aiemmat eduskuntaryhmät: Sosialidemokraattinen eduskuntaryhmä 01.03.1910 - 03.04.1917
Sosialidemokraattinen eduskuntaryhmä 04.04.1917 - 25.09.1918
Tehtävät eduskuntaryhmässä: Sosialidemokraattinen eduskuntaryhmä (pj)