Ohita päänavigaatio

Siirry sisältöön

Juho Mannermaa

Juho Mannermaa

Kansanedustajana   01.02.1911–03.04.1917, 05.09.1922–01.09.1927

Ammatti / arvo:

teologian tohtori h.c., piispa

Tehtävät eduskuntaryhmässä:

  • Kansallisen kokoomuksen eduskuntaryhmä (pj) –