Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Nils Meinander

Nils Meinander

Kansanedustajana   06.04.1945 - 19.02.1962

Ammatti / arvo:
professori
Valtioneuvoston jäsenyydet:
  • pääministerin sijainen (Sukselainen) 27.05.1957 - 01.07.1957
  • ministeri valtiovarainministeriössä (Kekkonen) 17.03.1950 - 16.01.1951
  • ministeri valtiovarainministeriössä (Kekkonen IV) 08.07.1953 - 16.11.1953
  • valtiovarainministeri (Sukselainen) 27.05.1957 - 01.07.1957

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV