Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Väinö Meltti

Väinö Meltti

Kansanedustajana   01.02.1941 - 25.11.1941, 04.11.1944 - 05.04.1945

Ammatti / arvo:
filosofian kandidaatti, maaherra

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV