Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Matti Miikki

Matti Miikki

Kansanedustajana   21.10.1930 - 09.07.1960

Ammatti / arvo:
maanviljelijä, kunnallisneuvos
Valtioneuvoston jäsenyydet:
  • ministeri valtiovarainministeriössä (Kekkonen III) 20.09.1951 - 08.07.1953

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV