Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Torsten Nordström

Torsten Nordström

Kansanedustajana   01.09.1936–31.08.1939, 21.07.1951–19.02.1962, 05.04.1966–22.03.1970

Ammatti / arvo:
diplomi-insinööri
Valtioneuvoston jäsenyydet:
  • ministeri kulkulaitosten ja yleisten töiden ministeriössä (Sukselainen) 27.05.1957–01.07.1957

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV