Santeri Nuorteva  
Kansanedustajana  22.05.1907 - 31.07.1908, 01.06.1909 - 31.01.1911

Nimi: Nuorteva, Santeri
Ammatti / arvo: sanomalehdentoimittaja
Aiemmat vaalipiirit: Hämeen läänin eteläinen vaalipiiri 22.05.1907 - 31.07.1908
Turun läänin eteläinen vaalipiiri 01.06.1909 - 31.01.1911
Aiemmat toimielinjäsenyydet ja tehtävät: Virkamiesasiainvaliokunta (Puheenjohtaja) 1910 v - 1910 v
Lakivaliokunta  -
Perustuslakivaliokunta  -
Sivistysvaliokunta  -
Suuri valiokunta  -
Tarkastusvaliokunta  -
Aiemmat eduskuntaryhmät: Sosialidemokraattinen eduskuntaryhmä 22.05.1907 - 31.07.1908
Sosialidemokraattinen eduskuntaryhmä 01.06.1909 - 31.01.1911