Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Nestori Nurminen

Nestori Nurminen

Kansanedustajana   06.04.1945–19.02.1962, 05.04.1966–22.03.1970

Ammatti / arvo:
kirvesmies

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV