Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Arvi Oksala

Arvi Oksala

Kansanedustajana   21.10.1930 - 23.07.1949

Ammatti / arvo:
diplomi-insinööri, yliasiamies
Valtioneuvoston jäsenyydet:
  • puolustusministeri (Kivimäki) 14.12.1932 - 07.10.1936
  • puolustusministeri (Kallio IV) 07.10.1936 - 12.03.1937

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV