Ohita päänavigaatio

Siirry sisältöön

Matti Paasivuori

Matti Paasivuori

Kansanedustajana   22.05.1907–31.08.1936

Ammatti / arvo:

kirvesmies, senaattori

Valtioneuvoston jäsenyydet:

  • salkuton ministeri (Tanner) 13.12.1926–15.11.1927
  • sosiaaliministeri (Tanner) 15.11.1927–17.12.1927