Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Tyyne Paasivuori

Tyyne Paasivuori

Kansanedustajana   29.03.1954 - 21.07.1958, 20.02.1962 - 28.07.1974

Ammatti / arvo:
sosionomi, kirjaltaja

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV