Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Armas Paasonen

Armas Paasonen

Kansanedustajana   01.02.1911 - 25.09.1918, 01.05.1924 - 31.07.1929, 21.10.1930 - 31.08.1933, 01.09.1936 - 05.04.1945

Ammatti / arvo:
rautatieläinen

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV