Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Erkki Paavolainen

Erkki Paavolainen

Kansanedustajana   01.05.1924 - 01.09.1927, 01.08.1929 - 31.08.1933, 01.09.1936 - 20.07.1951

Ammatti / arvo:
filosofian maisteri, kansanopiston johtaja, kouluneuvos
Valtioneuvoston jäsenyydet:
  • sosiaaliministeri (Sunila II) 03.03.1932 - 20.10.1932

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV