Ohita päänavigaatio

Siirry sisältöön

Atte Pakkanen

Atte Pakkanen

Kansanedustajana   22.07.1948–22.03.1970

Ammatti / arvo:

agronomi, johtaja

Valtioneuvoston jäsenyydet:

  • puolustusministeri (Sukselainen) 27.05.1957–01.09.1957
  • ministeri sosiaaliministeriössä (Sukselainen) 27.05.1957–01.09.1957
  • sisäasiainministeri (Fagerholm III) 29.08.1958–12.01.1959