Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Axel Palmgren

Axel Palmgren

Kansanedustajana   01.11.1917 - 04.09.1922, 01.05.1924 - 31.08.1936

Ammatti / arvo:
varatuomari, toimitusjohtaja, ministeri
Valtioneuvoston jäsenyydet:
  • kauppa- ja teollisuusministeri (Ingman) 31.05.1924 - 31.03.1925
  • kauppa- ja teollisuusministeri (Sunila II) 21.03.1931 - 14.12.1932

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV