Ohita päänavigaatio

Siirry sisältöön

Hjalmar Paloheimo

Hjalmar Paloheimo

Kansanedustajana   22.05.1907–28.02.1910

Ammatti / arvo:

tilanomistaja, senaattori, maanviljelysneuvos

Valtioneuvoston jäsenyydet:

  • elintarvetoimituskunnan päällikkö (Paasikivi) 27.05.1918–27.11.1918