Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Eino Palovesi

Eino Palovesi

Kansanedustajana   01.09.1939 - 09.02.1960

Ammatti / arvo:
maaherra, kunnallisneuvos
Valtioneuvoston jäsenyydet:
  • kulkulaitosten ja yleisten töiden ministeri (Fagerholm II) 03.03.1956 - 26.05.1957
  • sisäasiainministeri (Sukselainen II) 13.01.1959 - 04.02.1960

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV