Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Eemil Partanen

Eemil Partanen

Kansanedustajana   29.03.1954–21.01.1971

Ammatti / arvo:
agrologi, kunnallisneuvos
Valtioneuvoston jäsenyydet:
  • ministeri sosiaaliministeriössä (Koivisto) 02.04.1968–13.05.1970
Tehtävät eduskuntaryhmässä:
  • Keskustan eduskuntaryhmä (vpj) –

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV