Ohita päänavigaatio

Siirry sisältöön

Eero Pehkonen

Eero Pehkonen

Kansanedustajana   02.02.1914–03.04.1917, 04.04.1917–10.10.1918

Ammatti / arvo:

agronomi, maaherra, valtioneuvos

Valtioneuvoston jäsenyydet:

  • maataloustoimituskunnan apulaispäällikkö (Svinhufvud) 27.11.1917–27.05.1918
  • maataloustoimituskunnan apulaispäällikkö (Paasikivi) 27.05.1918–17.08.1918
  • maatalousministeri (Erich) 15.03.1920–09.04.1921