Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Ahti Pekkala

Ahti Pekkala

Kansanedustajana   23.03.1970 - 31.12.1985

Ammatti / arvo:
maaherra
Valtioneuvoston jäsenyydet:
  • pääministerin sijainen (Sorsa III) 19.02.1982 - 05.05.1983
  • valtiovarainministeri (Koivisto II) 26.05.1979 - 18.02.1982
  • valtiovarainministeri (Sorsa III) 19.02.1982 - 05.05.1983
  • valtiovarainministeri (Sorsa IV) 06.05.1983 - 31.01.1986

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV