Ohita päänavigaatio

Siirry sisältöön

Pekka Pennanen

Pekka Pennanen

Kansanedustajana   22.05.1907–31.03.1919, 05.09.1922–05.04.1945

Ammatti / arvo:

maanviljelijä, kunnallisneuvos

Valtioneuvoston jäsenyydet:

  • II maatalousministeri (Ingman II) 29.11.1924–31.03.1925

Tehtävät eduskuntaryhmässä:

  • Kansallisen kokoomuksen eduskuntaryhmä (pj) –