Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Edvard Pesonen

Edvard Pesonen

Kansanedustajana   01.09.1933–31.08.1939, 01.10.1943–04.04.1966

Ammatti / arvo:
asioitsija, talollinen

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV