Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Matti Pesonen

Matti Pesonen

Kansanedustajana   22.05.1907–31.07.1908, 05.09.1922–30.04.1924

Ammatti / arvo:
filosofian maisteri, kansakoulujen tarkastaja, kouluneuvos

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV