Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Otto Pesonen

Otto Pesonen

Kansanedustajana   01.06.1909 - 28.02.1910, 04.04.1917 - 31.10.1917, 24.02.1919 - 31.03.1919

Ammatti / arvo:
maanviljelijä, herastuomari

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV