Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Juho Pilppula

Juho Pilppula

Kansanedustajana   02.09.1927–21.07.1948

Ammatti / arvo:
maanviljelijä, pankinjohtaja, kunnallisneuvos
Valtioneuvoston jäsenyydet:
  • ministeri valtiovarainministeriössä (Ryti II) 31.07.1940–04.01.1941
Tehtävät eduskuntaryhmässä:
  • Maalaisliiton eduskuntaryhmä (pj) –

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV