Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Kyllikki Pohjala

Kyllikki Pohjala

Kansanedustajana   01.09.1933–19.02.1962

Ammatti / arvo:
sairaanhoitaja, kunnallisneuvos
Valtioneuvoston jäsenyydet:
  • ministeri sosiaaliministeriössä (Karjalainen) 13.04.1962–17.10.1963
  • sosiaaliministeri (Karjalainen) 18.10.1963–17.12.1963
Tehtävät eduskuntaryhmässä:
  • Kansallisen kokoomuksen eduskuntaryhmä (vpj) –

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV