Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Lauri Pohjala

Lauri Pohjala

Kansanedustajana   01.05.1924 - 01.09.1927

Ammatti / arvo:
filosofian maisteri, teologian kandidaatti, yliopettaja
Valtioneuvoston jäsenyydet:
  • sosiaaliministeri (Ingman II) 22.11.1924 - 31.03.1925

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV