Ohita päänavigaatio

Siirry sisältöön

Mauno Pohjonen

Mauno Pohjonen

Kansanedustajana   12.02.1960–22.03.1970, 01.06.1971–21.01.1972

Lisätiedot:

12.02.1960 - 22.03.1970
Edeltäjä: Eino Palovesi /Ml
01.06.1971 - 21.01.1972
Edeltäjä: Artturi Jämsén /kesk

Ammatti / arvo:

maatalous- ja metsätieteiden maisteri, maanviljelysneuvos