Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Eino Poutiainen

Eino Poutiainen

Kansanedustajana   23.03.1970 - 21.01.1972, 24.03.1979 - 12.09.1979

Ammatti / arvo:
työläistarkastaja, pienviljelijä

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV