Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Yrjö Puhakka

Yrjö Puhakka

Kansanedustajana   02.09.1927–31.01.1928, 01.08.1929–20.10.1930

Ammatti / arvo:
molempien oikeuksien tohtori, toimitusjohtaja
Valtioneuvoston jäsenyydet:
  • sisäasiainministeri (Kivimäki) 14.12.1932–06.10.1936
  • sisäasiainministeri (Kallio IV) 07.10.1936–11.03.1937
  • oikeusministeri (Törngren) 05.05.1954–19.10.1954

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV