Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Yrjö Pulkkinen

Yrjö Pulkkinen

Kansanedustajana   05.09.1922 - 31.07.1929

Ammatti / arvo:
varatuomari, yliasiamies, vuorineuvos
Valtioneuvoston jäsenyydet:
  • valtiovarainministeri (Ingman II) 31.05.1924 - 31.03.1925
  • kauppa- ja teollisuusministeri (Tulenheimo) 31.03.1925 - 31.07.1925

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV