Ohita päänavigaatio

Siirry sisältöön

Erkki Pullinen

Erkki Pullinen

Kansanedustajana   22.05.1907–03.04.1917, 01.11.1917–31.03.1919, 05.09.1922–01.09.1927, 21.10.1930–31.08.1933

Ammatti / arvo:

agronomi, maanviljelijä, maanviljelysneuvos

Valtioneuvoston jäsenyydet:

  • kulkulaitosten ja yleisten töiden ministeri (Vennola II) 09.04.1921–02.06.1922
  • kulkulaitosten ja yleisten töiden ministeri (Kallio) 14.11.1922–18.01.1924

Tehtävät eduskuntaryhmässä:

  • Kansanpuolueen eduskuntaryhmä (pj) –