Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Olavi Puro

Olavi Puro

Kansanedustajana   01.04.1919–04.09.1922

Ammatti / arvo:
johtokunnan sihteeri
Valtioneuvoston jäsenyydet:
  • sisäasiainministeri (Tanner) 29.04.1927–17.12.1927

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV