Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Terho Pursiainen

Terho Pursiainen

Kansanedustajana   23.03.1970 - 21.01.1972, 24.03.1979 - 20.03.1987

Ammatti / arvo:
teologian tohtori, dosentti, pastori

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV