Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Bror Hannes Päivänsalo

Bror Hannes Päivänsalo

Kansanedustajana   01.11.1917 - 31.03.1919, 01.08.1929 - 23.08.1933

Ammatti / arvo:
teologian tohtori, kaupunkilähetyksen johtaja

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV