Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Hilja Pärssinen

Hilja Pärssinen

Kansanedustajana   22.05.1907–25.09.1918, 01.08.1929–23.09.1935

Ammatti / arvo:
kansakoulunopettaja, kirjailija

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV