Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Eemil Pääkkönen

Eemil Pääkkönen

Kansanedustajana   06.04.1945 - 21.07.1948, 01.11.1950 - 20.07.1951

Ammatti / arvo:
maanviljelijä, taloustirehtööri

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV