Ohita päänavigaatio

Siirry sisältöön

August Raatikainen

August Raatikainen

Kansanedustajana   22.05.1907–31.07.1908, 01.06.1909–28.02.1910, 04.04.1917–31.10.1917, 13.11.1918–04.09.1922, 01.05.1924–31.08.1933

Lisätiedot:

13.11.1918 - 04.09.1922
Edeltäjä: Eero Pehkonen /Ml

Ammatti / arvo:

maanviljelijä, kunnallisneuvos

Valtioneuvoston jäsenyydet:

  • maatalousministeri (Svinhufvud II) 04.07.1930–21.03.1931