Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Jussi Raatikainen

Jussi Raatikainen

Kansanedustajana   01.09.1936–20.07.1951

Ammatti / arvo:
päätoimittaja
Valtioneuvoston jäsenyydet:
  • ministeri maatalousministeriössä (Fagerholm) 29.07.1948–17.03.1950
  • ministeri sisäasiainministeriössä (Fagerholm) 30.07.1948–17.03.1950

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV