Ohita päänavigaatio

Siirry sisältöön

Kaisa Raatikainen

Kaisa Raatikainen

Kansanedustajana   23.03.1970–20.03.1987

Ammatti / arvo:

rouva

Valtioneuvoston jäsenyydet:

  • sisäasiainministeri (Sorsa IV) 01.12.1984–29.04.1987

Tehtävät eduskuntaryhmässä:

  • Sosialidemokraattinen eduskuntaryhmä (vpj) –