Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

August Ramsay

August Ramsay

Kansanedustajana   01.04.1919–04.09.1922

Ammatti / arvo:
filosofian tohtori, todellinen valtioneuvos
Valtioneuvoston jäsenyydet:
  • valtiovarainministeri (Castren K.) 17.04.1919–15.08.1919

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV