Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Viljo Rantala

Viljo Rantala

Kansanedustajana   05.09.1922–19.02.1962

Ammatti / arvo:
pienviljelijä
Valtioneuvoston jäsenyydet:
  • valtiovarainministeri (Kekkonen III) 20.09.1951–08.07.1953

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV