Ohita päänavigaatio

Siirry sisältöön

Eino Raunio

Eino Raunio

Kansanedustajana   01.09.1939–22.03.1970

Ammatti / arvo:

toimistonhoitaja, kaupunkineuvos

Valtioneuvoston jäsenyydet:

  • valtiovarainministeri (Paasio) 01.01.1968–21.03.1968
  • valtiovarainministeri (Koivisto) 22.03.1968–13.05.1970

Tehtävät eduskuntaryhmässä:

  • Sosialidemokraattinen eduskuntaryhmä (vpj) –