Ohita päänavigaatio

Siirry sisältöön

Oskari Reinikainen

Oskari Reinikainen

Kansanedustajana   01.04.1919–05.04.1945

Ammatti / arvo:

lääketiteen lisensiaatti, pääjohtaja, professori

Valtioneuvoston jäsenyydet:

  • apulaissosiaaliministeri (Cajander III) 02.09.1938–01.07.1939

Tehtävät eduskuntaryhmässä:

  • Sosialidemokraattinen eduskuntaryhmä (pj) –